THEMA'S
SERVICE & ADVIES
Resultaten
Oplaadpunten elektrische voertuigen bij woongebouw

Wij bouwen een klein woongebouw. Bij het gebouw ligt een mandelig parkeerterrein met twaalf parkeervakken. Tussen het parkeerterrein en het woongebouw ligt een openbare groenstrook. Moeten voor deze parkeervakken leidingdoorvoeren voor oplaadpunten voor elektrische auto’s worden gemaakt?

Inbraakwerendheid metal studwand

In een woongebouw worden metal studwanden toegepast tussen appartementen onderling en tussen appartementen en gemeenschappelijke verkeersruimten. Moeten deze metal studwanden inbraakwerend worden uitgevoerd?

Afstand tot de perceelsgrens meten

Bij diverse beoordelingsaspecten moet een minimale afstand van 2 m tot de perceelsgrens dan wel het hart van het aangrenzende openbaar gebied worden aangehouden. Vanaf welk punt moet deze afstand worden gemeten?

Plaatsen van rookmelders bij verbouw

In een bestaande woning uit 1986 zijn geen rookmelders aanwezig. Is het noodzakelijk dat bij verbouw van de woning rookmelders worden geplaatst?

Stootbord onderaan trap op verdieping

Ik heb een nieuwbouwwoning met een open trap van de eerste verdieping naar de zolder. Tussen de verdiepingsvloer en de onderste trede van deze trap is de open ruimte ca. 0,14 m breed. Is dit toegestaan?

Is het toegestaan dat bij een woonkamer de enige spui-voorziening bestaat uit openslaande tuindeuren?

Is het toegestaan dat bij een woonkamer de enige spuivoorziening bestaat uit openslaande tuindeuren?

Mag de hoogte van het plafond in een bestaande berging worden aangepast bij na-isolatie?

Ja, met toepassing van de gelijkwaardigheidsbepaling kan naar de mening van de helpdesk in deze situatie van het verbouwvoorschrift worden afgeweken tot een hoogte van minimaal 2,1 m. Op grond van het verbouwvoorschrift artikel 4.33 in combinatie met artikel 4.31 van het Bouwbesluit 2012 zou de hoogte...

Moet de (verplichte) buitenruimte bij een nieuwbouwwoning rechtstreeks aan een verblijfsgebied grenzen?

Moet de (verplichte) buitenruimte bij een nieuwbouwwoning rechtstreeks aan een verblijfsgebied grenzen?

Moet een toegangspunt elektronische communicatie in de meterkast liggen?

Nee. In artikel 6.57, lid 2, van Bouwbesluit 2012 is aangegeven dat een volgens dit artikel bij nieuwbouw vereist toegangspunt voor de aansluiting op een openbaar elektronisch communicatienetwerk met hoge snelheid in een toegankelijke, niet-gemeenschappelijke ruimte met een vloeroppervlakte van ten minste...

Moet een bestaande woning zijn voorzien van hemelwaterafvoeren?

Nee. Alleen bij nieuwbouw is het aanbrengen van een hemelwaterafvoervoorziening verplicht. Voor bestaande gebouwen stelt het Bouwbesluit hieraan geen eisen.  Aanvullende opmerking(en) - Wordt aan een woning zonder hemelwaterafvoer een uitbouw gemaakt, dan is ook daar geen hemelwaterafvoer vereist. Bij...

22-01-2019
ONDERWERP Bouwbesluit 2012